icon-account icon-glass
Tüm siparişlerde ücretsiz kargo!
alt alt

Hakkımızda


MAGNOL, 2019 yılında Esin Sözer Kalender ve Yasin Kalender tarafından kurulmuştur. Markanın tasarımcısı Esin, iç mimarlık mesleğinin yanı sıra sanat, tekstil ve modaya olan ilgisiyle, doğaya olan tutkusunu ve sanatı günlük hayata dönüştürme merakını sanat ve tasarım pratiğiyle ifade etmek için doğal kodları otantik desenler ve cesur renklerle yorumlamak üzere bir yolculuğa çıktı.

Magnol'ün marka hikayesi bir manolya ağacına dayanıyor. Esin, manolya ağaçlarının dökülen yapraklarını görerek ilham alıyor, parlak renklere ve doğada meydana gelen değişimlere dikkat çekiyor.

Doğada bulunan ve dağılmaya meyilli doğal kuru çiçek ve yapraklarla farklı boyama tekniklerini bir arada kullanarak çeşitli objeler üretiyor.

Magnol, tek tek elle boyanmış manolya yapraklarından yapılmış birebir broşlar, sınırlı sayıda ipek eşarplar ve elle çizilmiş desenlere sahip aksesuarlar ve çiçek kalıntılarıyla otantik olarak dökülmüş reçine saplı hakiki deri çantalar üreterek günlük yaşam için sanatsal ifadeler ortaya koymayı amaçlıyor.

Çağdaş ileri dönüşüm yöntemlerine duyarlı olan Magnol, doğal malzemeleri yepyeni işlevlerle kullanıyor ve onları bize tanıtmayı amaçlayan günlük nesneler yaratıyor.